Klub

KYOKUSHIN KARATE OYAMA DOJO ŠAMORÍN

 

Počas našej histórie už naši bojovníci dosiahli veľa úspechov na medzinárodnom poli. Pravideľne štartujeme na medzinárodných turnajoch a to aj na tých najvýznamnejších ako sú napríklad:

- Majstrovstvá Európy 2011 v Szentes,

- Európský pohár, Bushido Euroápa kupa - Budapešť 2011

- Svetový pohár, World cup all kyokushin karate Sentes 2012

- Európský pohár v Dunajskej Strede 2012

a na mnoho ďaľších podujatiach ako sú napríklad Ashihara karate gala, Shinju - Kai kupa, .

 

 

Kyokushin karate
     Kyokushin karate vzniklo v období okolo roku 1952. Založil ho Matsutatsu Oyama (1923 - 1994), ktorý čerpal poznatky z rôznych bojových umení ako karate Shoto-kan, Judo, čínske Kempo, s cieľom vyvinúť najúčinnejšie a najtvrdšie techniky využiteľné v súboji.
     V dnešnej dobe je Kyokushin karate v mnohých štátoch veľmi populárnym štýlom.
Je považované za bojový šport vďaka jehozameraniu na plnokontaktný zápas (s obmedzeným kontaktom), ktorý je predmetom športového súťaženia.  Kyokushin karate (kyokushinkai) je považované za najtvrdší štýl karate.
Tento štýl sa zaoberá najmä zápasmi (kumite). V Kyokushin karate sú v súťažnom zápase vykonávané techniky kopov a úderov naplno, zakázané sú však údery päsťou do hlavy, údery hranou dlane, pichanie prstami, útoky pod pás a do chrbta.
     V najvyššej výkonnostnej kategórii „A“ sa nerozlišujú hmotnostné kategórie a bojovníci nepoužívajú žiadne chrániče. Cieľom súťažného zápasu je K.O. U detí do 15 rokov je povolený len športový zápas s použitím chráničov a prilby. Súčasťou je aj cvičenie technických foriem "kata".
     Tréningy náročné, zamerané najmä na dôkladnú kondičnú, silovú a technickú prípravu a na rozvoj pohybových schopností (rýchlosť, sila, vytrvalosť, koordinácia, kĺbová pohyblivosť). Dôležitou súčasťou bojovníka je psychická odolnosť!